Peter Winqvist Loggins (Naujasis Orleanas, JAV / Švedija)

Peter Winqvist Loggins (Naujasis Orleanas, JAV / Švedija)

Visų pirma, Peter Winqvist Loggins yra Amerikos džiazo šokio istorikas. Logginsas iš naujo atrado ne vieną istorinį džiazo šokį, kurių mokėsi iš senolių – šokėjų, kurie savo karjeras pradėjo 1920 – 1940-aisiais. Jo pamokose visada išgirsi nerašytų istorijų iš džiazo eros muzikantų ir šokėjų gyvenimo, kuriuos jam papasakojo Frankie Manningo amžininkai. Iš Kalifornijos kilęs Peteris yra nusifilmavęs tokiose kino juostose kaip: Mulholland Drive ir 13th Floor. Taip pat šoko Marilyn Manson vaizdo klipe "Mobscene".

Peteris keliauja po pasaulį mokydamas, pasirodydamas ir teisėjaudamas svingo ir džiazo šokių festivaliuose. Kartu su partnere Mia Goldsmith, Logginsas garsėja originaliu stiliumi, improvizacijos sugebėjimais ir laisvumu šokyje bei gyvenime. Jų sugebėjimas perteikti muzikos ir šokio patirtį yra dovana kiekvienam esančiam dueto pamokose.

Katja Hrastar Završnik  (Slovėnija)

Katja Hrastar Završnik (Slovėnija)

Katja yra elegantiška šokėja. Iš pradžių ji suvilios savo subtiliu ir rafinuotu stiliumi, tada, žvilgtelėję atidžiau, būsite nustebinti jos muzikalumu ir judriais žingsniais.

Žinios apie (beveik) visus svingo eros šokius padeda Katjai lengvai prisitaikyti prie bet kurio tipo partnerio. Todėl ji ir yra vadinama viena iš geriausiai ryšį su partneriu sukuriančių ir puikiai į vedimą reaguojančių šokėjų.

Jos drovumas, o gal dar ir slovėnų kilmė, iš pradžių gali suteikti šaltumo įspūdį. Tačiau nesuklyskite: Katja mėgsta juoktis, linksmintis ir šėlti. Jei jau yra erdvės šokti, ji niekada neatsisakys kvietimo ir, tikėtina, paskutinė paliks šokių aikštelę.

Šokėjai... būtinai užsitikrinkite šokį su ja. Nesigailėsite!

Mikey Pedroza (JAV)

Mikey Pedroza (JAV)

Nuo 1998 metų, Mikey Pedroza tyrinėjo klasikinių Amerikos džiazo šokių, tokių kaip Charlestonas, Lindyhopas, Balboa, Bliuzas ir Solo džiazas, pagrindus ir pasišventė šių šokių puoselėjimui bei išsaugojimui. Pradėjęs savo karjerą saulėtoje Kalifornijoje, Mikey išugdė unikalų ir tobulą efektyvaus judesio ir klasikinės elegancijos junginį, pagardintą išdirbtu, ir kartu žaismingu stiliumi. Šis derinys akivaizdžiai atsiskleidžia kiekvieną kartą, kai Mikey žengia į šokių aikštelę. Toks atsidavimas ir originalumas pelnė jam daug apdovanojimų nacionalinių šokių konkursuose, taip pat atvėre kelius mokyti ir pasirodyti tarptautiniu mastu.

Ta pačia aistra ir energija, kurią Mikey rodo ant parketo, jis dalinasi su studentais visame pasaulyje. Būdamas mokytoju, jis skatina savo studentus atskleisti savo unikalumą ir kūrybiškumą, ugdant tvirtą supratimą apie ryšį tarp partnerių, vedimo/sekimo techniką, rėmą, kūno suvokimą ir mechaniką. Lavindami techninę bazę, studentai gali laisvai ir su pasitikėjimu plėtoti savo asmeninį stilių. Mikey tikisi, kad dalindamasis savo meile ir žiniomis apie šiuos šokius su kitais, įkvėps aplinkinius rasti džiaugsmą šioje klasikinėje Amerikos meno išraiškoje.

Kamilė Pundziūtė (Lietuva)

Kamilė Pundziūtė (Lietuva)

Kamilė Pundziūtė yra viena iš pirmųjų Lindyhop.lt klubo narių, aktyviai dalyvavusi lindyhopo bendruomenės kūrime ir veikloje Vilniuje nuo pat pradžių. Ji yra šokėja, Svingo eros šokių mokytoja, choreografė, o taip pat ir šokio - judesio terapeutė. Lindyhopo ji moko jau 11 metų. Yra pravedusi šimtus valandų pamokų ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniuose festivaliuose, pastačiusi ir atlikusi daugybę choreografijų mažose ir didelėse scenose, o konkursų laurus ji pradėjo skirti jau nuo pirmojo Jack’n’Jill konkurso Vilniuje 2003m, kuriame laimėjo pirmą vietą.

Meilė šokiui ir žmonėms bei gilios žinios apie judesį, šokį ir mokymą puikiai atsispindi Kamilės pamokose. Šokio aikštelėje ji taip pat yra geidžiama partnerė: “Dabar jau galiu daugiau nebešokti ir eiti namo”, sako su ja pašokę vaikinai. Tai dėka jos žaismingumo, šiltumo ir puikių šokio įgūdžių.

Evita Arce (JAV)

Evita Arce (JAV)

Evita yra žinoma dėl savo energingų ir dinamiškų judesių bei aukštai skriejančių triukų. Evita Arce yra tikra Lindy Hopo, The Charleston ir kitų Swingo eros šokių specialistė. Evita yra dalyvavusi pasirodymuose su Michael Jager Brodvėjaus šou SWING 2008 metais ture Japonijoje, The Sacramento Music Circus ir Benedum Teatre Pitsburge. Prie viso to Evita yra pasirdžiusi renginyje "Let Freedom Swing", Amerikos šventėje, kuris buvo rengiamas Kenedžio Centre. Šis pasirodymas buvo Marthin Luther King paminėjimo ir 2009 metų inoguracijos dalis.

Evita yra laimėjusi pirmas ir antras vietas daugelyje įvairių Lindy konkursų. 2007 metų kovą ji laimėjo pirmą vietą Bliuzo ir Kabareto divizijose American Lindy Hop Championship konkurse. Už savo solo šokių sugebėjimus ji yra apdovanota pirmomis ir antromis vietomis. Kartu su Nathan Bugh jie yra laimėję pirmą vietą ILHC konkurse 2012 metais.

Camp Savoy (UK), Swing Out North West, Swing Out New Hampshire, Lindy Focus, Sving du Nord, Boogie Baeren (Vokietija, Tokyo Swing Dance Society, Camp Oz (Australija) - visose šiose vietose Evita yra vedusi šokių pamokas. Taip pat ji buvo pakviesta mokinti ir garsiojoje Herrango šokių stovykloje.

Šiuo metu Evita vadovauja trupei Syncopated City, kartu su partneriu Michael Jagger, Niujorke.

Pamela Gaižutytė (Lietuva)

Pamela Gaižutytė (Lietuva)

Linksma ir dinamiška, įgudusi, atviros širdies ir su trupučiu anarchijos. Pamelą sužavėjo Lindy Hopo energija ir bendruomenė, kai jai buvo 16 metų, o pirmuosius savo lindy žingsnius mokinosi žengti Lindyhop.lt klube, Vilniuje. Pamela nuolat siekė naujų žinių susijusių su šokiu, šokio psichologija ir anatomija.

2009 metais Pamela pradėjo dirbti Hoppers šokių studijoje savo gimtajame Vilniaus mieste, Lietuvoje. Šiomis dienomis ji šoka ir mokina šio šokio su pačiais geriausiais tarptautiniais Lindy meistrais. Neturėdama pastovaus šokių partnerio,  Pamela turėjo daug galimybių įvairiai praturtinti savo šokių stilių, todėl nenuostabu, kad daugelis ją vadina viena įdomiausių šokėjų.

Kaip šokėja, Pamela vertina individualumą ir laisvę. Ji susitelkia ties muzikalumu ir nuovokumu ir leidžia technikai likti antroje vietoje. Kaip mokytoja, Pamela dalinasi savo patirtimi ir skatina žmones rasti savo šokių stilių: " Išmokim susitaikyti su tuo, kuo esame ir kaip judame. Svarbiausias esi tu."

Nietzsche yra kartą pasakęs “Reikia chaoso širdyje, kad galėtų gimti šokių žvaigždė”.

Parašė Miglė Ravnialičevaitė

Simona Pogosian (Lietuva)

Simona Pogosian (Lietuva)

Simona Pogosian yra tikra šokio entuziastė, išdrįstanti laužyti įprastus šokių aikštelės standartus. Nesvarbu, ar tai Lindihopas, Solo džiazas, Balboa ar Shag šokis – ji be vargo maišo ir derina visus stilius ir taip kuria unikalią savo judesio istoriją. Simona pradėjo savo šokių kelionę būdama vos ketverių metų. Išbandžiusi įvairius šokio stilius, ji 2004 m. atrado lindyhopą ir besąlygiškai pamilo šį šokį. Nuo tada ji dedikavo save Swingo šokiams. Simona, kartu su savo bendraminčiais prisidėjo prie lindyhopo kultūros plėtros Vilniuje. Ji šio šokio paslaptimis dalijasi Lietuvoje bei tarptautiniuose seminaruose ir bando įkvėpti mokinius atrasti džiaugsmą tame, ką daro.

Simona dievina šokti tiek poroje, tiek solo. Jai patinka adaptuoti klasikinius žingsnelius naujose variacijose, ir maišyti skirtingus muzikinius ritmus. Nepraleisk progos pakviesti jos šokiui!

Vincenzo Fesi (Italija)

Vincenzo Fesi (Italija)

Vincenzo - pasaulyje gerai žinomas džiazo šokių atlikėjas ir mokytojas. Jo kalendorius kasmet apima Europą, Ameriką, Autraliją ir Aziją. Kartu su šokių partnere Isabella Gregorio jis kasmet birželio mėnesį organizuoja vieną populiariausių pasaulyje džiazo šokių festvalių - Swing Crash Festival, kuris vyksta Como mieste, Italijoje. Vincenzo garsėja džiazo šokių istorijos ir svingo eros kultūros išmanymu. Žaviojo Vincenzo pamokose tikrai pasisemsite tikros šokio autentikos su stipriu itališku prieskoniu.

Nathan Bugh (JAV)

Nathan Bugh (JAV)

Nathan Bugh atskleidžia ritminę džiazo pusę, tiek šokdamas lindy hopą, tiek tapą pasirodymuose visame pasaulyje ar vesdamas pamokas. Jis sudrebino Carnegie Hall sceną šokdamas Lindy Hopą su New York Pops Orkestru. Jis yra pasirodęs garsiąjame Harlemo Apolo Teatre pastatyme Swingin' Frankie's Way ir daugybėje kitų puikių šokių projektų.

Nathanas aktyviai dalyvavo ir aukšto lygio konkursuose. Jis yra užėmęs pirmas vietas Lindy, Lėto Šokio, Solo Charleston, Komandų, Jill&Jack, and Cabaret divizijose. Šiuo metu jis yra vienas labiausiai laukiamų Solo-Jazz konkursų dalyvis pasaulyje. Ir tai visai ne staigmena esant laimėjus The Ultimate Lindy Hop Showdown (2012) ir International Lindy Hop Championships (2014). Nathan taipogi yra Lindy Hop komandos "Yeah Man" (2015 m. ILHC Komandų divizijos nugalėtojai) choreografas ir direktorius. Šiuo metu Nathan gyvena Niujorke, kur veda reguliarias Lindy Hop pamokas ir dalyvauja įvairiuose renginiuose.
Thomas Marek (Vokietija)

Thomas Marek (Vokietija)

Thomas Marek yra vienas pagrindinių artistų šiuolaikinio ir tapo šokių srityse Europoje per pastaruosius 20 metų. Savo darbuose Thomas dažnai apjungia tradicinius šokių elementus su moderniais tapo žingsniais ir šiuolaikiška muzika bei teatro elementais.

Thomas Marek pradėjo šokti tapą būdamas 14 metų. Praėjus dviem metam jis sutiko Brendą Bufalino, šokio mokytoją, kuri Thomui padarė didžiausią įtaką jo gyvenime. Vėliau Thomas išnaudojo galimybę mokytis iš tapo meistrų ir inovatorių kaip Honi Coles, Cholly Atkins, Chuck Green, Buster Brown, Lon Chaney ir Jimmy Slyde.

1992 metais baigęs mokyklą, o vėliau intensyvius treniruočių kursus Jungtinėse Valstijose, Thomas Marek nusprendė tapti profesonaliu tapo šokėju, susitelkdamas ties savo artistiniais pasirodymais ir projektais. Thomas yra laukiamas teatruose ir festivaliuose visoje Vokietijoje, Europoje ir Valstijose. Jis yra atlikęs pasirodymus Ispanijoje, Brazilijoje, Izraelyje, Prancūzijoje, Jungtinėse Valstijose su didžiais tapo šokio meistrais kaip Brenda Bufalino, Barbara Duffy, Sarah Petronio, Jimmy Slyde ir Gregory Hines.

Thomas Marek šoka kaip tikras vilkas. Aukštas, laibas, plačiai išsižergęs - ant grindinio jis nusileidžia su rezonuojančiu trenksmu. ,,Galvokite ne tik apie komplikuotus žingsnelius, bet ir apie stiprius ir energingus judesius." The Village Voice, New York 2005

Sep Vermeersch (Belgija)

Sep Vermeersch (Belgija)

Sep Vermeersch yra visapusiškas swingo ir džiazo šokėjas kilęs iš Gento miesto Belgijoje. Jis išsiskiria savo pozityvia energija ir dinaminiais judesiais. Šokti Sep pradėjo "spontaniškai" įvairiuose baruose ir vakarėliuose. Tai padėjo formuotis jo unikaliam šokių stiliui. Šiomis dienomis Sep moko ir dalyvauja pasirodymuose įvairiuose projektuose, nuo tradicinių džiazo šokių atlikimo su "The Dipsy Doodles", burleskos ir kabareto šou su "U n Coup de Folies" iki go go šokių ir renginių vedimo elektroninės muzikos scenoje "Tomorrow lands Radio Ultra Modern".

Šiuo metu jis veda lindy hop ir autentinio džiazo pamokas, vienoje geriausių šokių studijų Gente "Crazy Legs". Tačiau savaitgaliais visada randa laiko keliauti po Europą mokindamas šių šokių vienas arba kartu su partnerėm Alexia Legoueix ir Bára Hřebačková. Laisvu metu namie Sepą galime rasti prie DJ pulto, besitreniruojanti šokiams arba organizuojant renginius.

Sep Vermeersch vertina ne tik patį šokį, bet ir muziką bei šokėją slypinti už jo. Jis yra laimėjęs "ultimate best dancer" titulą Vilniuje, Harlem festivalyje 2015 metais, taipogi pirmas vietas Strictly konkurse Lindy Shock festivalyje Budapešte 2013 metais ir Solo Jazz konkurse LSSF festivalyje Liublijanoje 2015 metais.

Alexia Legoueix (Prancūzija)

Alexia Legoueix (Prancūzija)

Alexia susidomėjo swingo šokiais 2005 metais. Ilgai nelaukusi, panašiu metu pradėjo dalyvauti konkursuose, o į savo pirmąją Herrang šokių stovyklą Švedijoje atvyko 2007 metais. Nuo to laiko ji keliauja aplink pasaulį siekdama sužinoti daugiau apie šį šokį, jo kilmę ir jazo kultūrą.

Alexia turi baleto, jazo ir šiuolaikinio šokių pagrindus, tačiau labiausiai ją domina šokiai, kuriuose yra Afrikos ritmai. Alexia taip pat mokinasi groti būgnais ir perkusiniais instrumentais. Turbūt tai ir paaiškina Alexia susidomėjimą ritmu - pagrindiniu elementu jos šokyje.

Mokydama Alexia daug dėmesio skiria "follower" rolei, kaip dalintis muzika šokio metu ir išlikti savimi!

Isabella Gregorio (Italija / Švedija)

Isabella Gregorio (Italija / Švedija)

Isabella Gregorio yra gerai žinoma tarptautinio lygio šokėja. Ji mokina ir dalyvauja pasirodymuose tarptautiniu mastu. Isabella yra gerai žinoma dėl savo žaismingo ir išraiškingo šokio stiliaus. Jos profesonali karjera prasidėjo Italijoje 2002 metais, kada sugebėjo sužavėti ne vieną publiką ir laimėti kelis tarptautinio lygio šokių konkursus. Panašiu metu Isabella pradėjo vesti pamokas su Vincenzo Fesi.

Isabella ir Pontus kartu šokti pradėjo 2011 metais. Jų vedamos pamokos išsiskiria savo techniškumu, aukštu pedagogikos lygiu ir stipriai pabrėžia tobulėjimo svarbą. Jie užkariavo ne tik daugelio žiūrovų širdis, bet ir teisėjų, dalyvaudami konkursuose:

5 metus iš eilės Švedijos čempionai Lindy Hop ir Boogie Woogie kategorijose,
5 metus iš eilės Pasaulio Boogie Woogie vice-čempionai,
4 metus iš eilės įvairių konkursų laimėtojai ILHC

ir daugiau...

Pontus Persson (Švedija)

Pontus Persson (Švedija)

Pontus Persson pradėjo šokti būdamas 5 metų, o aktyviai dalyvauti konkursuose - jau nuo 6 metų. Profesonaliai šokių pamokas pradėjo vesti būdamas 16 metų. 2008 metais, baigęs studijas, jis persikėlė į Stokholmą, siekdamas toliau tobulėti kaip šokėjas su šokiu trupe Harelm Hot Shots. Nuo to laiko Pontus dalinasi Lindy Hopo dvasia, šokdamas pasirodymuose, mokindamas ir dalyvaudamas konkursuose.

Isabella ir Pontus kartu šokti pradėjo 2011 metais. Jų vedamos pamokos išsiskiria savo techniškumu, aukštu pedagogikos lygiu ir stipriai pabrėžia tobulėjimo svarbą. Jie užkariavo ne tik daugelio žiūrovų širdis, bet ir teisėjų, dalyvaudami konkursuose:

5 metus iš eilės Švedijos čempionai Lindy Hop ir Boogie Woogie kategorijose,
5 metus iš eilės Pasaulio Boogie Woogie vice-čempionai,
4 metus iš eilės įvairių konkursų laimėtojai ILHC
ir daugiau...
Rikard Ekstrand (Švedija)

Rikard Ekstrand (Švedija)

Rikardas pradėjo šokti būdamas 7 metų. Šiuo metu jis yra pripažintas šokėjas Swingo bendruomenėje ir ya daugelio gerbiamass profesonalus šokėjas, mokytojas ir choreografas. Be Swingo eros šokių Rikardas daug metų mokėsi funk-stilių ir buvo labai susidomėjęs šio stiliaus kilme, ryšiu su muzika ir kultūra. Pagal Rikardą - Swingo šokiai tai meno forma per kurią galima išreikšti save, tai kultūrinis palikimas. O save Rikardas laiko ritmų studentu - "Ritmo mokykloje visada būsi mokinys".

Pamokose svarbiaus klausimai yra kaip ir kodėl? Rikardas mano, kad mokinys turėtų pamoką palikti su daugiau žinių ir pasisėmęs įkvėpimo. Jo aistra mokymui turi didelę įtaką daugeliui jaunų šokėjų. Rikardo pamokose galite tikėtis neįprastų iššukių!

2006 metais Rikardas pradėjo treniruotis su Harelm Hot Shots trupe, kurioje iki dabar yra aktyvus ir sunkiai dirbanis narys. Rikardas laisvalaikį leidžia su Hornsgatan Ramblers grupės nariais grodamas jazzo muziką.

Neus Castells (Katalonija/Ispanija)

Neus Castells (Katalonija/Ispanija)

Neus atrado balboa 2010 metais ir nuo to laiko ji yra kupina aistros balboa, lindy hop ir kitiems svingo šokiams. Ji aktyviai treniruojasi, repetuoja, veda pamokas ir taip pat dalyvauja šokių vakaruose. Neus visada ieško kaip pasidalinti savo aistra ir niekada nepraleidžia progos sužinoti apie šiuos šokius daugiau. Diena be šokių yra tolygu iššvaistytai dienai. Neus gali pasigirti visai neseniai laimėta pirma vieta Toulouse Balboa J'n'J konkure 2017 metais.

Albert Ferran (Katalonija/Ispanija)

Albert Ferran (Katalonija/Ispanija)

Albert šoka nuo 2005 metų, nuo to laiko jis stengiasi auginti Barselonos balboa šokėjų sceną, o nuo 2011 metų pradėjo mokinti tarptautiniu mastu. Per tą laiką Albert sugebėjo sukurti savo šokio įvaizdį naudodamas "pure bal" ir "balswing" elementus. Jis yra laimėjęs tokius tarptautinius konkursuss kaip Eurobal cup 2011, BOTP clasic open 2013 ir Eastern balboa championships 2013.

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis