Professor Cunningham and his Old School (JAV)

Professor Cunningham and his Old School (JAV)

Paimkime šiek tiek riaumojančių pučiamųjų, pulsuojančio ir jausmingo ritmo, pučiamųjų ir vokalo virtuozą, dar pridėkime Naujojo Orleano vakarėlių sielą. Viso to rezultatas – Professor Cunningham and his Old School. Ši į Vilnių atvykstanti 6 muzikantų komanda žavi svinguojančiu repertuaru, menančiu giliausias Naujojo Orleano tradicijas; nuo ankstyvojo džiazo iki ankstyvojo ritminio bliuzo – lyg Sidney Bechet, Fats Waller, net Fats Domino!

Tarptautinėje lindyhopo scenoje šiandien jie yra vieni iš pačių geidžiamiausių. 2016 m. Madride vykusiame tarptautiniame konkurse „The World Jam“ jie pelnė geriausios svingo grupės apdovanojimą, nugalėję net trijose iš keturių kategorijų – Best Band, Best Horn Section ir Best Rhythm Section.

Muzikantus prieš dvejus metus subūrė Adrian Cunningham, iš Australijos kilęs Niujorko muzikantas, kurį galima laikyti vienu geriausių jo gimtosios šalies džiazo eksporto pavyzdžių. Grupę sudaro vieni energingiausių ir labiausiai patyrusių Niujorko muzikantų. Jie greitai tapo hitu Niujorko pogrindžio vakarėliuose ir svingo šokių scenose. Jau pasirodę vienuose iš populiariųjų miesto pokalbių šou (Shanghai Mermaid, Gemini ir Scorpio) atlikėjai nuolat koncertuoja ir geriausiuose miesto svingo renginiuose (BB Kings, Cutting Room, Swing 46, The Back Room).

Grupė apkeliavo ir daugelį tarptautinių festivalių ir renginių, pasirodė Snowball Swing Festival (Švedija 2014, 2015) Copenhagen Lindy Exchange (Kopenhaga 2015) Melbourne International Jazz Festival (2015), Albany Jazz Festival (2015) San Lois Obispo Lindy Exchange (Kalifornija 2015) New York Hot Jazz Festival (2014), Sopot Molo Jazz Festival (2014), World Jam (Madridas 2015), Princeton Jazz Festival (2016), Boston Tea Party Dance (2016), Smokey Feet (Amsterdamas 2016).

Profesorius Cunningam ir jo senoji mokykla, kaip sako patys atlikėjai, yra tarsi Naujojo Orleano vakarėlis, tik be pagirių!

Shirt Tail Stompers (JK)

Shirt Tail Stompers (JK)

The Shirt Tail Stompers greitai tapo viena mėgstamiausių muzikos grupių šokėjų tarpe. Nuo pat susibūrimo 2010 m. Londono „Lindy Exchange” festivaliui, trimitininko Steve Coombe vadovaujama grupė yra grojusi daugelyje šokių stovyklų ir šou visoje Europoje. Dėl aistros svingo muzikai ir šokių ritmui, puikaus social šokių išmanymo ir patirties, jie tikrai yra tie muzikantai, kurių ritmu norisi šokti 2017 metais.

Gerbiant svingo meną ir deramą jo vietą istorijoje, jų muzikoje stipriai jaučiama Fats Waller, Fletcher Henderson, Wingy Manone ir daugelio kitų trečio, ketvirto ir penktojo dešimtmečio svingo ir džiazo laikų geriausių muzikantų įtaka. Jaučiamas ir senųjų grandų, kaip Duke Ellington, Sidney Bechet palikimas, Naujojo Orleano muzikos ištakos. Vien pernai savo muzika ir ritmu jie šokdino Švedijos, Prancūzijos, Vengrijos, Nyderlandų, Suomijos, Norvegijos, Italijos ir visos Jungtinės Karalystės šokėjus.

Home Jazz Band (Lietuva)

Home Jazz Band (Lietuva)

Home Jazz Band - inovatyvi, žaisminga tradicinio džiazo ir svingo grupė iš Vilniaus. Grupę sudaro profesionalūs džiazo muzikantai ir jos vadovas, šokėjas ir muzikantas, Mindaugas Bikauskas, kuris užtikrins geriausią muziką šokėjams. Grupė skambės tradicinio Niu Orleano džiazo, bei auksinio svingo eros garsais ir iš naujo atras senas dainas. Home Jazz Band pažadins Jus džiazo šokių muzika, uždegs širdis, privers nusišypsoti ir išjudins kojas.

Milda Stasaitytė, geriau žinoma, kaip tradicinio džiazo grupės Rhythm Junkies veidu ir balsu, yra puikiausias prieskonis grupei Home Jazz Band. Jos originalus, neapdirbtas ir jausmingas dainavimo stilius, ją išgarsino svingo scenoje visame pasaulyje. Įtakota savo mėgstamniausių atlikėjų, toikių kaip, Bessie Smith, Billie Holliday ir Meschiya Lake, džiazo dainas ji užburia originalumu, tuo pat metu nenutoldama nuo autentiškumo.

Milda Stasitytė - vokalas
Mindaugas Bikauskas - gitara/vokalas
Marius Zaremba - klarnetas
Dominykas Vyšniauskas - trimitas
Remigijus Rančys - saksofonas
Denis Murašov - kontrabosas
Andrius Kairys - būgnai
The Schwings (Lietuva)

The Schwings (Lietuva)

The Schwings - svingo, gypsy (čigoniško) bei braziliško džiazo stilių ansamblis. Trio skambesys išsiskiria originaliu, autentišku skambesiu bei nuoširdžiu bendravimu su publika. Pulsuojantis ritmas, neįprastos muzikos instrumentų kombinacijos, artistiškumas, pozityvus ir džiaugsmingas muzikavimas - visa tai yra trio The Schwings vizitinė kortelė. Repertuare džiazo, latino bei pačių muzikantų kūrybos muzika.

Migloko - vokalas
Remigijus Rančys - saksofonas
Gediminas Augustaitis - būgnai
Richardas Bandys - pianinas
Denis Murašov - kontrabosas
Vadim Stankevičius - gitara
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis